Neviete, kde tento rok na dovolenku? Pokiaľ chcete zostať na Slovensku, navštívte Skalicu

Nie je snáď nikto, komu by sa nepáčilo na Záhorí. A práve tu sa nachádza kultúrou, históriou, ale aj športom známe mesto Skalica. Samozrejme nechýba krásna príroda, vďaka ktorej si užijete mnoho prechádzok alebo cykloturistiky. Na potulkách môžete ochutnať regionálne vína aj skalický trdelník.

Pre milovníkov histórie

Akonáhle si nájdete pekné ubytovanie Skalica, môžete sa vydať spoznať napr. kostol Sv. Michala na trojuholníkovom Námestí slobody, pozrieť si mestské hradby alebo nad mestom Kalvárium. Zaujme vás určite aj Rotunda sv. Juraja, čo je románska stavba z prelomu 13. a 14. storočia. Do histórie vás pozýva aj regionálne Záhorské múzeum, ktoré nájdete v Mittákovskom dome.

Trochu z iného súdka je potom návšteva pôvodne vodného mlynu bratov Pilárikových, ktorý slúžil na mletie múky aj pre tradičné skalické trdelníky. Neďaleko stojí veterný mlyn Holíč holandského typu z 19. storočia, ktorý je jediný na Slovensku.

Načerpajte silu z prírody

Každý z nás si potrebuje oddýchnuť, a mali by sme tak robiť práve počas dovolenky. Ak vám energiu dodávajú dlhé prechádzky v prírode, hubárčenie, agroturistika, ale aj napríklad golf, to všetko nájdete práve v Skalici.

Ubytujte sa podľa svojho gusta

Iné ubytovanie bude určite hľadať rodina s deťmi, iné potom zamilovaný pár alebo partia priateľov. Vybrať si však môžete z mnohých druhov ubytovania, či už máte radi luxus alebo vidiecky štýl. Nechýbajú ani chaty, ako napríklad Chata pri jazere Leštiny. Nájdete ju na okraji Leštin, má štýlové a remeselné prvky a dispozične má dva samostatné apartmány. Každý z nich má vlastný vchod. Celkom sa ubytuje 9 osôb a vítaní sú aj psy.

Kladne hodnotená je tiež chata Mlynica alebo napríklad Liptovské chaty, ktoré sa nachádza v rekreačnej oblasti Liptovský Trnovec – Liptovský Mikuláš v blízkosti Liptovskej Mary.

Kompletnú ponuku ubytovania si pozrite na hauzi.sk.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram