Porovnanie TunnelBear VPN Free x Opera Free VPN: Akú VPN zvoliť?

Ktorá VPN ponúka viac, Tunnelbear Free VPN, alebo radšej zvoliť Trust.zone VPN? Parametre oboch VPN sme starostlivo porovnali, pričom výsledok porovnania je 7,6/10 ku 7,6/10.

Rýchlosť sťahovania a nahrávania Tunnel Bear VPN Free verzus Trust Zone VPN, Ktorá z nich je vyššia?

Rýchlosť downloadu a uploadu je jedným z najdôležitejších parametrov, čo platí aj o Tunnelbear Free VPN a Trust.zone VPN.

Prvé menované sme namerali rýchlosť sťahovania 179 Mb/s, sťahovanie pri druhej VPN bežalo 114 Mb/s. TunnelBear Free sa ukázala o 65 Mb/s rýchlejšie oproti Trust.zone VPN.

Možnú rýchlosť nahrávania udáva upload, ktorý u Tunnelbear VPN Free bol 93 Mb/s. Trust.zone VPN sme namerali rýchlosť 99 Mb/s, a teda je o 6 Mb/s rýchlejšie.

Tretí parameter (rýchlosť odozvy) bol u prvej testovanej VPN 12 ms. Trust Zone VPN sme namerali priemerných 41 ms. Čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, takže Tunnel Bear Free VPN v porovnaní bola o 29 ms horšie.

Priebežný výsledok TunnelBear VPN Free proti Trust Zone VPN zatiaľ je 7/10 – 8/10.

Podarí sa Tunnelbear Free VPN streamovanie Netflixu?

Dostatočná rýchlosť je kľúčová pre odblokovanie zahraničného Netflixu, TunnelBear VPN Free túto celkom dôležitú funkciu nevie. Pre odblokovanie väčšinou stačí spustiť VPN a zvoliť príslušnú krajinu, Trust Zone Netflix odomknúť nezvláda.

S aktivovanou VPN môžete tiež sledovať videá na YouTube, ktoré sú v Česku skryté, pričom Trust.Zone VPN takú funkciu nezvláda. Druhá z VPN funkciu obídenia YouTube zámku zahŕňa.

Medzi ďalšie dôležité funkcie VPN patrí ochrana pred únikom DNS, multi-hop pripojenia a kill switch. Napríklad TunnelBear VPN Free zahŕňa ochranu DNS a Trust Zone napríklad neposkytuje zaradenie stránok na whitelist.

Čo sa týka funkcií, je výsledok 5/10 x 8/10.

Ako sa darí Tunnel Bear Free VPN v ponuke počtu krajín a serverov?

Nižšia ponuka serverov sa môže prejaviť v nižšej rýchlosti VPN, TunnelBear VPN Free má pod krídlami 26 serverov. U Trust.zone sme našli 3 serverov. Prvý z dua tak má o 23 viac .

Ďalším dôležitým parametrom je počet krajín, ktorý u Trust Zone v okamihu písania článku bol 5. Porovnávaná VPN ponúka 26, čiže o 13 menej. V tomto meraní síl teda prehráva.

Preverte si tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých TunnelBear Free zvláda 5. Trust.Zone VPN v jeden moment povolí pripojiť 4 zariadenia. Výpočet ďalších parametrov nájdete v článku porovnania VPN.

Ako platformy ponúka TunnelBear Free a ktoré zvláda Trust Zone VPN?

Možno najdôležitejším parametrom pri výbere VPN je ponuka podporovaných zariadení, Tunnel Bear Free VPN zvláda Android OS a zvláda prístroje iPhone. Druhá Trust Zone VPN iPhony s iOS ochráni, prístroje s OS Android štandardne dokáže ochrániť.

Prevádzka VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť sídlo, čo platí aj o zdieľaní informácií o prevádzke so štátnymi orgánmi. TunnelBear Free sídli v Kanade. Druhá z VPN má sídlo na Seychelách.

Program Tunnelbear Free VPN nebola lokalizovaná v slovenskom preklade, Trust Zone VPN slovensky tiež nastaviť nemožno.

V známkovaní platforiem dosiahla Tunnel Bear VPN Free známky 8/10 a Trust.Zone si nesie hodnotenie 6/10.

Cena Tunnelbear Free VPN vs. Trust.Zone VPN

Trust.zone je možné predplatiť už od 1,79 € mesačne, druhú z VPN môžete zaobstarať za darmo. Výsledné hodnotenie za pomer cena/funkcia je 10/10 pre prvú a 10/10 pre porovnávanú VPN.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram