Slnečný byt, v ktorom sa mieša kalifornská bezstarostnosť a francúzska nonšalancia

Narodila sa v Mníchove, istý čas žila v Los Angeles, až nakoniec zakotvila v Paríži, ktorá jej učarovala. Bavorská influencerka Mirjam Flatau tu vlastní slnečný byt, v ktorom sa mieša kalifornská bezstarostnosť a francúzska nonšalancia.

V otvorenom presvetlenom priestore svojho bytu Mirjam dokazuje, že prírodný kalifornský štýl západného pobrežia skvele ladí s parížskou staršou klasikou v podobe stromčekových parkiet či štukatérskych prvkov. A vďaka striedmej farebnej palete a minimalistickému nábytku je táto štýlová symbióza veľmi príjemná. Mirjam je zástankyňou investovania do kvalitných dizajnových kúskov, ktoré hocičo vydržia.

Dizajnový kus nábytku v minimalistickom utulnom interiéri
Ako módna expertka sa zameriava nielen na svoje outfity, ale aj na interiérové ​​doplnky a detaily, ktoré vytvárajú atmosféru priestoru. Zdroj: Westwing
Radšej bude mať pár poriadnych solitérov v neutrálnych odtieňoch, prípadne umelecké dielo od obľúbeného autora, než módne výstrelky na jednu sezónu. Ako módna expertka sa zameriava nielen na svoje outfity, ktorých poznávacím znamením je výrazný klobúk, ale aj na interiérové ​​doplnky a detaily, ktoré vytvárajú atmosféru priestoru. Či už sú to zaujímavé vázy, alebo mäkké plyšové látky, prípadne designové svietidlá.

Byt si ju získal najmä množstvom svetla, ale aj akýmsi starým duchom, ktorý je v ňom cítiť. Skrátka, má atmosféru. Snažila sa ho zariadiť minimalisticky, ale zároveň útulne. Pri tom jej pomohli najmä hrejivé textílie.

Dizajnový kus nábytku v minimalistickom utulnom interiéri
V otvorenom presvetlenom priestore svojho bytu Mirjam dokazuje, že prírodný kalifornský štýl západného pobrežia skvele ladí s parížskou staršou klasikou.
Proces zariaďovania trval síce dlhšie, pretože šetrila na kvalitné kusy nábytku, textílie a ruku k dielu pridala aj spoločnosť Westwing vo forme niekoľkých kusov nábytku a doplnkov. „Vyznávam heslo – menej je viac. Kvalita má prednosť pred kvantitou. Pre mňa konkrétne to znamená menej nakupovať, šetriť a sústrediť sa na jednotlivé kúsky lepšej kvality, ideálne vintage kusy.“

Krásna fotka je dobrá iba vtedy, keď vo vás dokáže vyvolať dobré pocity.

majiteľka Mirjam

A čo by Mirjam poradila tým, ktorých rovnako ako ju oslovuje minimalistické zariadenie interiéru? „Monochromatická farebná schéma pôsobí upokojujúcim dojmom. Zamerajte sa aj na malé detaily, ako je napríklad starožitná drevená stolička, ktorá zaručene pritiahne pozornosť.

Prečítajte si tiež:
Ako zhotoviť slnečné zrkadlo v boho štýle
Stavte na ľanové textílie, ktoré praním získavajú na kráse. Chýbať by nemalo umelecké dielo a aspoň jeden vintage dizajnový prvok, ktorý dokáže často krát urobiť viac ako celá zostava moderného nábytku.“

Zrkadlo na opasku
Ako módna expertka sa zameriava nielen na svoje outfity, ale aj na interiérové ​​doplnky a detaily, ktoré vytvárajú atmosféru priestoru. Zdroj: Westwing
V štýle Mirjam

„Rada chodím do Palais Royal na kávu, rovnako ako do kníhkupectva OFR či malého dizajnového obchodu The Broken Arm. Najlepší výhľad na Eiffelovú vežu je z MUN Asian Restaurant či Girafe Restaurant. A pokiaľ máte radi klasické francúzske jedlo, a ešte radšej pozorujete ľudí, zájdite si do Café de Flore alebo si urobte piknik pri Seine,“ odporúča Mirjam.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram