Vďaka svojej viere som navštívila gynekológa až po tridsiatke. Skoro ma to stálo život, hovorí Mirka

Miroslava je špeciálna pedagogička, ktorá sa aktívne venuje deťom s nízkofunkčným autizmom. Okrem toho je tiež hlboko veriaca žena a otvorene sa hlási k ideálom katolíckej cirkvi. Môže mať život v súlade s Bibliou aj svoje zdravotné riziká?
Mirka sa narodila do praktizujúcej kresťanskej rodiny. Vyrástla obklopená hlboko veriacimi ľuďmi, chodila na bohoslužby a celý život verila každému slovu, čo stojí v Biblii. Možno aj preto si za svoju profesiu zvolila také povolanie, vďaka ktorému môže pomáhať ľuďom.

„Moji rodičia sa spoznali v pätnástich a zblížili sa počas výletu cirkevného spolku. Dlho boli iba kamaráti, ale na vysokej škole sa z nich stal pár. Avšak vzhľadom na to, že sú katolíci počkali s dokonalým poznávaním jeden druhého do svadby. Dodnes podľa mňa tvorí ideálny pár a ich príbeh ma veľmi dojíma,“ hovorí Mirka. „Neviem si predstaviť, že by som to mala inak. Milovanie pred svadbou je rozmar súčasnej spoločnosti a ľudí, ktorí sa nevedia ovládať a nechcú čakať na svoju spriaznenú dušu. A hlavne je to hriech. Telo je posvätné a nemalo by sa ukazovať každému. To moje bude len pre jediného muža.“

Mirka mala nápadníkov už od strednej školy. Síce si z nej radi uťahovali, ale asi to bola práve jej zdržanlivosť, čo ich toľko lákalo. S pár mužmi aj randila, ale nikdy nedošlo ani k bozku. Kolegyne sa jej smiali, že asi čaká na princa z rozprávky a že má prehnané nároky. S nechuťou snáď denne počúvala ich obscénne zážitky a modlila sa za ich duše, pretože inak to boli hodné dievčatá a často aj matky.

„Asi mi to nikto nebude veriť, ale aj napriek tomu, že mám skoro tridsaťštyri, som panna. A čo viac, nikdy som sa nepáčila. Nevidím dôvod, moje telo je chrám a človek, ktorému ho venujem so mnou musí zostať a do konca života. Že to bude dobrý kresťan, to sa snáď rozumie samo sebou. Možno aj práve preto, že som nikdy nemusela vďaka svojej pevnej viere riešiť antikoncepciu alebo snáď neplánované tehotenstvo, nenavštevovala som ani ženského lekára. Popravde predstava, že sa ma v intímnych partiách niekto dotýka ma napĺňala hrôzou a obavami,“ rozpráva.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram