Prvá podprsenka: Kedy ju začať nosiť a ako vybrať tú správnu

Výber prvej podprsenky v živote je úplne zásadný, pretože môže mladú slečnu naučiť správnemu, ale aj zlému postupu, ako voliť ideálnu veľkosť i strih. Práve vtedy sa dievčatá učia, ako sa majú v bielizni po zvyšok života cítiť.

„Každá slečna dospieva inak a inokedy, a tak neexistuje presný čas, kedy by im rodičia mali zaobstarať prvú podprsenku. Všeobecne ale platí, že je to vtedy, keď im začnú rásť prsia, čo väčšinou býva medzi 11 a 12 rokmi,“ odporúča bra fitterka Zdeňka Sahulová.

Niekedy sa však môže stať, že si dievča príde o prvú podprsenku povedať skôr. Ani to by rodičia nemali ignorovať. Aj keď slečna ešte podprsenku fyzicky nepotrebuje, môže sa vďaka nej cítiť sebavedomejšie, príjemnejšie a možno tiež nechce zostať jediná zo svojich kamarátok, ktorí ešte nosia len košieľku. Najlepšou prvou voľbou je preto skôr športová podprsenka bez kostíc, ktorá bude predstavovať pozvoľný prechod od spomínanej košieľky.braa.jpg

Začnite lambádou alebo braletkou

„Prvá podprsenka musí byť pohodlná, teda vyrobená z príjemných materiálov, najlepšie bavlny. Strihovo je ideálna lambáda alebo braletka. Dôležité je, aby podprsenka bola bez kostíc. Pretože však dievčatá v tomto veku rýchlo rastú, strážte zväčšenie pŕs, ale aj obvodu hrudníka,“ upozorňuje Sahulová.

Slečny často veľmi túžia po push-up podprsenke, tá sa ale v dospievajúcom veku, kedy sa prsia ešte stále vyvíjajú, neodporúča.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram