Rodinná bežecká séria ČEZ RunTour sa rozbieha a pridáva nové preteky k 100. výročiu narodenia Emila Zátopka!

Obľúbený bežecký seriál ČEZ RunTour štartuje ďalší ročník. Do svojho kalendára pridáva 9. závod, ktorý bude oslavou 100. výročia narodenia Emila Zátopka. Uskutoční sa v jeho rodnej Kopřivnici na polygóne Tatry, ktorý je inak verejnosti úplne uzavretý. Bežci všetkých výkonnostných úrovní sa môžu tešiť aj na ďalšie novinky v duchu motta celej série „Je radosť bežať“.

Bežecké závody ČEZ RunTour sú ideálnou aktivitou pre rodiny s deťmi, hobíkmi, začiatočníkmi, ale aj párty kamarátov. Každý rok sa v 8 mestách po celej Českej republike prebehne viac ako 18 000 bežcov. Tento rok k Budějoviciam, Brnu, Ústí nad Labem, Ostrave, Olomouci, Karlovým Varom, Prahe a Pardubiciam pribudne aj mesto Kopřivnice. Zúčastniť sa môžete pretekov na 3 km, 5 km a 10 km. Pre deti sú pripravené trasy na 500 a 1000 metrov.

Nie nadarmo sa všetkých pretekov zúčastňuje modelka Nikol Švantnerová, ktorá má stálu parťáčku, a to svoju mamičku. „S mamkou je to pre nás už rutina, trávime spolu veľa času a RunTour berieme ako super príležitosť sa odreagovať pri behu a užiť si spolu zábavu. Mamka sa pripravuje lepšie ako ja, ale pokúšam sa jej vždy dohnať, nech jej to nekazím. Tento rok sa veľmi tešíme na nové preteky v Kopřivnici,“ hovorí Nikol.

Beh pre Emila

Tohtoročnou novinkou je závod RunTour Kopřivnice: Legenda Emil, ktorý sa uskutoční 25. júna. Odštartuje od Múzea nákladných automobilov Tatra Kopřivnice. Trasa vás zavedie na Polygon Tatra, ktorý je inak verejnosti úplne uzavretý. Do areálu, v ktorom prechádzajú zaťažkávacími skúškami vozidlá Tatra, sa pritom nedostanú ani fanúšikovia, aj pri závode bude otvorený iba pretekárom. Môžete tak otestovať svoju formu nielen na dláždených a asfaltových cestách, ale pobežíte aj po špeciálnych povrchoch slúžiacich na testovanie kvality podvozkov nákladných áut. Po polygóne budú navyše rozostavené vozidlá Tatra, ktoré rozhodne spestrí zážitok z pretekov.

Novinka: kolobeh (15 km)

Prvýkrát v histórii seriálu ČEZ RunTour môžete tiež zasadnúť na bicykel, konkrétne vyskúšať kolobeh. Pri tejto mladej športovej disciplíne sa preteká vo dvojiciach, ktoré majú k dispozícii jedno kolo, o ktoré sa môžu ľubovoľne striedať. Jeden beží, druhý odpočíva na bicykli. Podmienkou je, že dvojica sa nesmie od seba vzďaľovať a musí si odovzdávať koleso z ruky do ruky.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram